Aktuality

Závody IOC a organizační změny v sezóně 2016

  • Napsal: Bob
  • Hits: 33220

Připravili jsme pro Vás souhrn základních informací o závodění v sezóně 2016.

Také v roce 2016 pokračujeme v uspořádávání seriálu InterTrack Offroad Challenge. Počet plánovaných závodů se pro sezónu 2016 je 8 závodů. Pojedou se 2 závody v Svätom Jure, 3 závody v Kvetoslavoce a 3 závody v Židlochovicích.

InterTrack Offroad Challenge 2016 se jezdí ako “Open“, zůčastnit se ho můžou závodníci z kterékoliv země a klubu jako i závodníci bez klubové příslušnosti.

AKTIVNÍ KATEGORIE IOC

V sezóne 2016 máte možnost závodit v pěti kategoriích  1:8 IC BUGGY, 1:8 E BUGGY, 1:8 E TRUGGY, 1:10 SHORT COURSE (SCT) a 1:10 E OPEN (Původně HiMoto).
Kategorie  1:10E OPEN (Původně HiMoto) se jezdí pouze na dráze v Židlochovicích

MINIMÁLNÍ VĚK JEZDCE PŘI FUNKCI NASAZOVAČE

Pokud závodník má méně jak 12 let (včetně), NEMŮŽE plnit funkci nasazovače jak je uvedeno v pravidlech, ale je povinen si za sebe zabezpečit vlastní náhradu, případně může využít možnost pronájmu nasazovače. V případě že závodník nebude mít za sebe zabezpečenou náhradu, NEBUDE MU UMOŽNĚN start v závodě.

PRONÁJEM NASAZOVAČE

  • Poplatky za dráhy Sv. Jur a Kvetoslavov: Nasazovač / Závodník s 1 autem / 15 EUR, Nasazovač / Závodník s 2 auty / 25 EUR.
  • Poplatek na dráze v Židlochovicích: Jednorázový poplatek 500,- CZK / 20 EUR za jednoho nasazovače na celý den, nezávisle na počtu kategorií. Jeden jezdec - jeden nasazovač.
Pronájem nasazovače je individuální záležitostí jednotlivých drah.

V případě, že je jezdec přihlášený do závodu, má závazně rezervovaného nasazovače (co potvrdil při online registraci) a  neoznámí organizátorovi, že se na závod nedostaví nebo zruší svou účasť resp. zájem o nasazovače až po uzavření registrace, bude mu uplatněna sankce v plné výši zpoplatnění nasazovače, které úhrada se zohlední při účasti dotyčného na dalším závodě.

Možnost rezervace nasazovače, kterého zabezpečuje organizátor, je určitý druh výhody, kterou mohou jezdci využívat. Je určena pro ty, kteří nechtějí nasazovat, anebo pro jezdce kteří nemají časový prostor z důvodu ježdění ve více kategoriích, nemají mechanika který se jim postará o auta zatím co oni budou nasazovat, anebo nemají možnost si zabezpečit za sebe náhradního nasazovače (např. dovést si sebou na závody kamaráda).

Rezervace nasazovače není povinná, avšak podle pravidel je každý jezdec povinný nasazovat podle rozpisu, resp. zabezpečit, aby byl v určeném čase plnohodnotně zastoupený. Pokud jezdec nebo jeho plnohodnostný zástup nenastoupí na nasazování, má organizátor právo penalizovat závodníka ve smyslu pravidel IOC.

Berte prosím na vědomí, že nasazovači zabezpečovaní organizátorem, se závazne objednávaní s potřebným časovým předstihem před konáním samotného závodu s ohledem na počet a požadavky přihlášených závodníků. (Zpravidla 3 až 4 nasazovači na jednu kategorii)

V případě, že si závodník závazně rezervuje nasazovače a nedostaví se (neoznámí svou neúčast), nebo závazně rezervovaného nasazovače zruší až po uzavření online registrace, klubu vzniká škoda ním způsobená.

SOUHRN HLAVNÍCH ZMĚN V PRAVIDLECH IOC 2016


OTEVŘENÍ KATEGORIE

Pro otevření kategorie je minimální počet startujících stanoven na 5.

VÝŠKA STARTOVNÉHO

Nabízíme Vám stejné podmínky, které platí na všech třech drahách. Kromě toho jsme nastavili výhodnější podmínky pro mladší a starší jedzdce.

KID ( méně < 7 let): 0 EUR / 0 CZK
JUNIOR ( 8 – 12 let) 6 EUR / 150 CZK
SENIOR ( 13 – 54 let) 15 EUR / 400 CZK
OLDSTAR ( víc > 55 let) 6 EUR / 150 CZK
registrace do další kategorie 8 EUR / 200 CZK

Člen klubů organizujúcich seriál IOC získavá automaticky slevu 50 CZK / 2 € z příspěvku na každém závodě ve Svätom Jure, Kvetoslavove či Židlochovicích.

TECHNICKÉ OMEZENÍ V KATEGORIÍCH

Pro sezónu 2016 budeme na závodech – v kategoriích elektro 1:8 a SHORTCOURSE vyžadovat,  akumulátory typu LiPo "HARDCASE" schválené organizacemi EFRA, IFMAR a ROAR. To znamená, že akumulátor musí být uložený v ochranném tvrzeném obalu. Tvrzený ochranný obal musí být součástí baterie dodávaný výrobcem akumulátoru.
Maximální počet článků LiPo baterie je 4S.

Pro všechny kategorie platí zákaz používání Gyra, AVC a jiných elektronických stabilizačních systémů v kvalifikačních či finálových jízdách. Pokud bude u jezdce zjištěn některý ze stabilizačních systémů, bude ze závodu okamžitě vyloučen!

Všechny změny pro rok 2016 jsou v pravidlech IOC zvýrazněny žlutou barvou

V případě jakýchkoliv dotazů či informací nás neváhajte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

InterTrack Team